markanıza değer katan profesyonel reklam çözümleri
Neler Yaparız  >  

SEO ve Web Reklamcılığı

Seo Nedir, Ne İşe Yarar?
Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimesinin baş harflerinden oluşan SEO kelimesi Arama motorlarında bir web sitesinin üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmalardır. Buna yönelik olarak sitelerin tasarımından, içeriğinden tutun da rakip sitelerin sizin sitenizi referans almasını sağlamaya kadar çeşitli adımları vardır. Arama motorlarında işiniz veya hizmetleinizle ilgili kelimeler arayan kullanıcılarınızın sitenizi daha fazla ziyaret etmesini ve popüleritenizi artırmayı amaçlar.

Seo Nasıl Yapılır?
Seo'nun temel amacı sitenizi daha sık ziyaret edilir hale getirmektir. Hedef kitle; zaten işinizle ilgili olan ziyaretçiyi sitenize çekmektir. Bunun da en mantıklı yöntemi dinamik ve şık bir site tasarımı ve özgün içeriktir. Daha detaylı ipuçlarını blog sayfamızdaki seo etiketinden takip edebilirsiniz.

Bu konuda en önemli nokta arama motorlarını kandırabileceğimiz yanılgısına kapılmamaktır. Dolayısıyla SEO gerçek anlamda çok dikkatli davranılması gereken ve uzmanlık gerektiren bir konudur.

Seo Uzmanlığı konusundaki tecrübelerimizi sizinle paylaşabilmek için sabırsızlanıyoruz.

Lütfen sitenizi incelememize izin verin: Tıklayıp Formu Doldurun

Marka ve İmaj Danışmanlığı

Nasıl Göründüğünüze Müşteri Gözüyle Bakabiliyor Musunuz?
Küçük vitrini olan bir iş yeri hayal edin. İş yerinin önü karton kutular, ambalaj malzemeleri, naylon koruyucu malzemelerle dolu olsun. Bu durumda müşteriler kaldırımın diğer tarafından yürüyecektir. Bu çöp tepesine bakıp kızmaktan arkadaki iş yerini görmeyecektir bile. Hayal ettiğimiz bu sahne aslında şundan kaynaklanmış olsun: İşi kağıt ve ambalaj atığı toplayıp bu kazançla yoksul kimselere yardım etmek olan belediye ekipleri iş yeri sahibinden elindeki malzemeleri vermesini istemiş. Toplayıp iş yerinin önüne çıkardığı malzemeleri de tek başına taşıyamayacağını anlayıp ofisinden bir kamyonet göndermelerini rica etmiştir. İş yeri sahibi takdire şayan bir davranışta bulunmuş olsa bile potansiyel müşterileri bu davanışı anlayamayacaktır. Yani iş yeri sahibi sokaktan geçen insanlardan daha başka bilgilere sahip olduğu için duruma onların gözüyle bakamayacaktır. Bazen kendimize veya firmamıza müşteri gözüyle bakabilmek eşyanın tabiatına aykırı olabilir.

İmajınız ve Markanızın Gücü sahip olabileceğiniz en değerli reklam malzemenizdir.

Bu bilinçle size yardımcı olabilmek bizim için gurur verici bir hadisedir.

Size müşterileriniz gibi bakmak isteriz: Tıklayıp Formu Doldurun

Hosting Hizmetleri

Web Siteniz Şu An Nerede?
Web sitesiniz ve web tabanlı yazılımlarınız için yapacağınız en önemli harcama kalemlerinden birisi de hosting (web sitesi barındırma) hizmetidir. Bu amaçla dünya çapında firmalar olduğu gibi ülkemizde de veren çok sayıda şirket bulunmaktadır. Web sitenizi kurduktan sonra düzenli ve kesintisiz hizmet veren bir hosting hizmeti almak online hayatınızda çok önemlidir. Hosting servislerindeki kesintiler ve hatalar ziyaretçilerin sitenize sadakati açısından çok belirleyicidir. Bu kötü imaj online olan her site için geri getirilemeyecek kayıplara neden olmaktadır.

Piyasadaki yüzlerce hosting firması varken bunlardan hangilerinin iyi yada kötü hizmet kalitesine sahip olduğuna karar vermek elbette sıkıntılı bir tercih sürecidir. Bu konuyla ilgili detaylı ipuçları ve seçim kriterlerini blog sayfamızdaki hosting etiketi aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Sizin için özetle doğru hosting çözümü için nelere dikkat etmeniz gerektiğini listeleyelim:

  • Günvenilir Olmalı
  • Kesintisiz Teknik Destek İmkanı Olmalı
  • Uptime (Sitenin Hatasız Çalışma) Oranı Yüksek Olmalı
  • CPU (İşlemci) Kullanım Limitleri Yüksek Olmalı
  • RAM (Bellek) Kullanım Limitleri Yüksek Olmalı
  • HDD (Sabit Disk) Alanı İhtiyacınız Kadar Olmalı
  • Bandwidth (Bant Genişliği/Trafik) Limitleri Yüksek Olmalı
  • Kolay Kullanılabilir Bir Panele Sahip Olmalı
  • Günlük Mail Gönderim Limiti Yüksek Olmalı
  • Ödeme Planı ve Fiyatı Makul Olmalı
Piyasadaki en büyük hosting firması maalesef değiliz. Yüzlerce Server'ımız ve onlarca Data Center'ımız yok. Ama çok büyük ihtimalle sizin de bu kadar büyük yatırımlara ve binlerce dolar'lık harcamalara ihtiyacınız yok. Sadece gerekli olan şey kaliteli, hızlı bir site ve uygun fiyat. Ve biz yukarıdaki maddeleri size sağlayabileceğimizi gururla ifade edebiliriz.

Hosting çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi alın: İletişim Sayfamızı Tıklayın
İletişim +90 212 234 52 50
info {at} odareklam.com
Cumhuriyet Mh. Ergenekon Cd. No: 18/10 Şişli / İstanbul
Sosyal facebook.com/OdaReklam
twitter.com/OdaReklam
google.com/+OdaReklam
instagram.com/OdaReklam
youtube.com/OdaReklam
Blogumuzdan Son Yazı
Sondan Bir Önceki Yazı
Bir Yazı
Oda Reklam Blogu Yazısı
Menü Oda Reklam Ajansı Ana Sayfa
Kurumsal
Neler Yaptık
Neler Yaparız
Copyright © 2009-2015 Oda Reklam Ajansı. Tüm hakları saklıdır.